Z hořícího bytu vyběhl krvácející muž a zemřel, už dříve se poškozoval

  16:16
Kriminalisté vyšetřují smrt muže, který utrpěl zranění při požáru bytu v Zásadě na Jablonecku. Podle nich se v minulosti poškozoval a smrtelné zranění si tak mohl způsobit sám. Nejasná je i příčina požáru, který způsobil škodu za čtyři miliony korun.

ilustrační snímek | foto: HZS Praha

Požár vypukl v bytovém domě v Zásadě ve čtvrtek před desátou hodinou večer. Na místo vyrazili hasiči, záchranáři a policisté.

„Podle svědků před naším příjezdem vyběhl z již hořícího bytu jeho uživatel s krvácejícím zraněním. První laickou pomoc mu poskytla obyvatelka domu, která se ho společně s dalšími lidmi snažila udržet při životě. Jeho zdravotní stav byl ale bohužel natolik kritický, že svému zranění na místě podlehl, a to i přes veškerou péči přivolané zdravotnické záchranné služby,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Před příjezdem hasičů stihli dům opustit tři lidé. „Jednoho obyvatele jsme po příjezdu museli evakuovat v požární kukle,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

Jablonečtí kriminalisté nařídili provést soudní pitvu zemřelého.

„Vzhledem k tomu, že měl tento muž v minulosti tendence k sebepoškozování, přikláníme se k hypotéze, že si ublížil sám, a že na vzniku jeho zranění nenese vinu druhá osoba,“ dodala Baláková. 

Vyšetřovatelé zjišťují také příčinu požáru. Škoda je zatím odhadnutá na čtyři miliony korun.

Požár vypukl v domě v Zásadě.

Požár vypukl v domě v Zásadě.

Autor: