iDNES.cz

Na Jablonecku auto srazilo chodkyni na přechodu. Žena zemřela v nemocnici

  17:38,  aktualizováno  17:45
V pátek večer srazilo auto chodkyni na přechodu v Lučanech nad Nisou. Sedmapadesátiletá žena podlehla svým zraněním později v liberecké nemocnici, kam ji převezli záchranáři.

ilustrační snímek | foto: PČR

„Žena, kterou na přechodu v Lučanech nad Nisou srazilo SUV Suzuki, bohužel podlehla svému zranění ještě včera v liberecké nemocnici,“ uvedla v sobotu odpoledne mluvčí krajské policie Ivana Baláková.

Nehoda se stala v pátek před 19. hodinou u prodejny potravin v Lučanech nad Nisou. Ženě chybělo pár kroků na překonání silnice, když ji srazilo auto. Vůz řídila pětačtyřicetiletá řidička, u níž dechová zkouška na alkohol byla negativní.

„V této souvislosti jsme zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti,“ řekla iDNES.cz Baláková. 

Podle vyšetřování policie SUV k přechodu přijelo ze směru od Tanvaldu a chodkyně přecházela po přechodu k pekárně. 

Při střetu žena utrpěla těžké zranění, se kterým ji záchranná služba převezla v kritickém stavu do liberecké nemocnice.

Nehoda na několik hodin uzavřela úsek silnice I/14. Vyšetřování nehody si na místě převzala služba kriminální policie a vyšetřování jabloneckého územního odboru Policie ČR.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek