Kámen z návěsu trefil protijedoucího řidiče do obličeje, v autě jely i děti

  17:34
Řidiče osobního vozu na Českolipsku zranil kámen, který se uvolnil z protijedoucího návěsu kamionu a prolétl čelním sklem. V autě cestovala rodina s malými dětmi. Událostí se zabývají policisté, rodina pátrá po případném záznamu.

Kámen proletěl čelním sklem a trefil řidiče do obličeje. | foto: Jana Bitter Tripesová

Kámen zasáhl řidiče osobního vozu v sobotu krátce před desátou hodinou ráno na silnici I/9. Auto jelo ve směru od Nového Boru na Cvikov, kamion ve směru opačném.

„Kousek před mostkem přes silnici nám předním sklem prolétl veliký šutr z protijedoucího návěsu. Zranil vážně v obličeji řidiče, v autě byly také děti. Prý tento kámen nebyl jediný, který z auta ulétl,“ popisuje nehodu Jana Bitter Tripesová, která ve voze také cestovala. Kámen se podle ní doslova zastavil o řidičův obličej.

Nešťastnou událostí se nyní zabývají dopravní policisté. „Došlo k lehkému zranění jedné osoby,“ přiblížil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Rodina zraněného nyní prosí případné svědky o kamerový záznam události. „Co to bylo za náklaďák jsem nestihla postřehnout, ale vezl hodně štěrku,“ dodala Tripesová.

Autor: