VIDEO: Agresor s nožem útočil na benzince, zastavili ho kriminalisté v civilu

  11:02
Opilý cizinec napadal zákazníky a slovně urážel obsluhu na benzinové pumpě v Jablonci nad Nisou. Do jednoho muže kopal a házel po něm kameny, ženám za kasou vyhrožoval, že je znásilní a zabije. Zastavili ho až kriminalisté v civilu, na které vytáhl nůž.

Incident, který zaznamenaly bezpečnostní kamery, se udál v neděli krátce před 19. hodinou na benzinové stanici Benzina v Březové ulici v Jablonci nad Nisou.

„Šestatřicetiletý cizinec pod vlivem alkoholu vešel do prodejny. Protože neměl zakryté dýchací cesty, vyzvaly ho zaměstnankyně benzinky k tomu, aby odešel. Cizinec se ale rozhodl dělat problémy a domáhal se toho, aby mu zavolaly taxi. Mluvil na ně česky s východním akcentem. Když mu nevyhověly, začal jim vyhrožovat tím, že je znásilní a zabije,“ sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Muž se po chvíli přesunul ven a poblíž stojanu na LPG si vyhlédl mladého muže, který stál opodál u zaparkovaného auta. 

„Bezdůvodně ho zasypal vulgárními urážkami a provokativně na něj křičel, že „blbě čumí“. Potom do něj strčil a plivnul mu do tváře,“ přiblížila mluvčí.

Dál ho slovně urážel a dal mu takzvanou hlavičku. Mladík ho v sebeobraně složil na zem, ale jakmile ho pustil, cizinec v napadání pokračoval. Kopal do něj a házel po něm kameny, kterými ho několikrát trefil do hlavy. Kromě toho mu hrozil, že ho zabije a vyvraždí mu celou rodinu. Odešel od něj až tehdy, když mu mladý muž pohrozil přivoláním policie.

Na kriminalisty vytáhl nůž

Po tomto výstupu se cizinec vrátil k benzince, kde zaujal pozornost dvou libereckých kriminalistů, kteří se tu zastavili po službě. Jedním z nich byl i šéf krajské kriminálky Vladimír Lukášek. 

Nože, které měl agresor u sebe.

Nože, které měl agresor u sebe.

„Muž na nás pokřikoval, verbálně nás napadal a vyhrožoval nám. V té chvíli jsem si všimnul, že má v levé ruce nůž a že je celý od krve,“ popsal televizi CNN Prima News Lukášek. 

Varoval ihned kolegu a s namířenou služební zbraní po prokázání své příslušnosti k policii muže vyzval, aby si lehl na zem. 

Na to agresor nijak nereagoval, proto ho druhý kriminalista složil na zem a odzbrojil ho. Přitom cizinci vypadl z oblečení druhý nůž, tentokrát vrhací.

Zadrženého muže si převzali přivolaní jablonečtí policisté. V jeho dechu naměřili 2,30 promile alkoholu. Za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování mu hrozí až dva roky ve vězení. Vzhledem k tomu, že navíc pobývá na území České republiky nelegálně, hrozí mu i vyhoštění.

Autor: