Zloděj z covidového oddělení nechal na chodbě batoh, ukázal kamerový záznam

  13:54
Policie zveřejnila kamerový záznam, který zachytil muže v náchodské nemocnici, jak zkouší kliky u dveří na covidovém oddělení. Osmi sestřičkám zmizely ze šatny peněženky, zatímco na chodbě podezřelý muž s culíkem zapomněl svůj batoh. Policie žádá veřejnost o pomoc při vyšetřování.

Zloděj řádil na sesterně covidového JIP oddělení v náchodské nemocnici v pondělí v podvečerních hodinách. Osm sester přišlo během střídání služeb o peněženky s hotovostí, platebními kartami a osobními doklady. Škoda byla vyčíslena na více než 10 tisíc korun.

„Z kamerových záznamů jsme zjistili, že se po oddělení v inkriminovanou dobu pohyboval muž, který postupně zkoušel všechny kliky místností, až narazil na sesternu, kde chvíli pobyl a pak spěšně z oddělení odešel,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Muž odjel vlakem směr Choceň

Na chodbě hledaný muž zřejmě zapomněl svůj modrý batoh. Kamerový systém totiž zaznamenal, že ho muž měl v ruce při vstupu do nemocnice.

„Dále byl tentýž muž zachycen na kamerových záznamech, jak nastoupil krátce před půl osmou večer do vlaku jedoucího směrem na Choceň.
Jelikož se nám do současné doby nepodařilo zjistit jeho totožnost, obracíme se s žádostí o pomoc na veřejnost. Kdo muže pozná, ať zavolá na linku 158, nebo se dostaví na jakoukoliv policejní služebnu,“ vyzvala veřejnost policejní mluvčí.

Policisté případ kvalifikovali jako krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což může být pachatel potrestán až osmiletým vězením.

Autor: