iDNES.cz

Muž ve vlaku manipuloval se zbraní, zadržela ho zásahovka

  13:32
Policisté krytí balistickými štíty zasahovali ve vlaku na královéhradeckém nádraží. Cestujícího, který ve vagonu manipuloval pravděpodobně s plynovou pistolí, spoutali a odvezli k výslechu.

„V sobotu 4. června 2022 přijal operační důstojník informaci o muži, který s blíže neurčenou střelnou zbraní viditelně manipuluje ve vlaku. Okamžitě zalarmoval hlídky a všichni se vydali na místo události,“ popsala začátek zásahu mluvčí policie Lucie Konečná.

Během deseti minut dorazili policisté z pohotovostního a eskortního oddělení na nádraží a krytí balistickými štíty za pomocí donucovacích prostředků muže zadrželi. Kriminalistický technik jeho zbraň zajistil a uvedl, že jde pravděpodobně o plynovou pistoli. Zbraň dále putovala na expertizu.

Zbraň se nesmí nosit viditelně

„Byť šlo zřejmě o plynovou pistoli, i pro majitele těchto zbraní platí dle zákona o zbraních a střelivu stanovená pravidla. Je zakázáno nosit zbraň viditelně a už vůbec by se s ní nemělo manipulovat na veřejnosti či na místě veřejně přístupném. Vždy jen v bezpečném prostoru, který je k tomu určen a označen,“ vysvětlila mluvčí policie.

Cestujícího policisté odvezli v poutech na obvodní oddělení. Po provedení nezbytných úkonů mohl domů, jeho přestupek se bude řešit ve správním řízení.

Autor:
zpět na článek