Recidivistu zatkli hned u východu z věznice za pokus o vraždu spoluvězně

  14:24
Na právě propuštěného recidivistu, který strávil většinu dospělého života za mřížemi, čekali hned u východu z věznice policisté. Je totiž znovu ve vazbě, aby neublížil někomu dalšímu, a čeká na soud kvůli brutálnímu pokusu o vraždu spoluvězně.

Věznice ve Valdicích | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Ani se nestihl rozkoukat po opuštění valdické věznice a už měl zase na rukou pouta. Pětatřicetiletý recidivista byl propuštěn z výkonu trestu v úterý, ale protože se pokusil zavraždit spoluvězně, skončil opět za mřížemi. 

„Policisté tohoto recidivistu proto při výstupu z věznice ihned jako obviněného zadrželi a umístili do policejní cely. Kriminalisté následně podali podnět státnímu zástupci k návrhu na uvalení vazby, který důvody vazby - útěk, opakování trestné činnosti, shledal,“ uvedla mluvčí krajské policie Eliška Majerová. 

Obviněný muž má bohatou trestní minulost a za svůj dospělý život na svobodě moc dlouho nepobyl. Od dosažení zletilosti si odseděl převážně za násilnou trestnou činnost více než 15 let. 

Nyní čeká ve vazbě na další soud, hrozí mu trest odnětí svobody až na 18 let.

Pokusil se zavraždit spoluvězně

K pokusu o vraždu došlo 19. března v kulturní místnosti valdické věznice. Dva vězni se vzájemně slovně a poté i fyzicky napadli

„Obviněný muž přesto, že se o šest let mladší muž vzdával, pokračoval v surovém útoku, který zakončil skokem oběma svými koleny na hlavu ležícího muže. Ten skončil s vážným zraněním v nemocnici,“ popsala brutální útok mluvčí policie.

Ze znaleckého posudku vyplynulo, že obviněný muž útočil velmi rizikovým a extrémně nebezpečným způsobem tak, že mohl poškozenému způsobit smrtelná poranění.

Recidivista si ve Valdicích odpykával 30 měsíční trest za napadení příslušníka vězeňské služby v roce 2017 ve věznici Ostrov. V rejstříku trestů policisté zjistili, že muž byl již dvanáctkrát odsouzen za hlavně násilnou trestnou činnost dohromady k téměř 20 letům odnětí svobody.

Autor: