Žena získala podvodem 85 půjček, měsíčně měla splácet půl milionu

  12:22
Policie podezírá ženu z Náchodska, že během několika let podvedla zhruba třicet úvěrových společností. Postupně od nich získala 85 úvěrových smluv a smluv o zápůjčce a nebyla schopná splatit přes pět milionů korun.

Podle specialistů na odhalování hospodářské trestné činnosti dnes 39letá žena uzavírala smlouvy od března 2016 do června 2020.

„V rámci schvalovacího procesu však měla uvádět nepravdivé údaje, zamlčovat údaje ohledně svých předchozích závazků, nebo je případně ponižovat,“ popsala podvodné jednání policejní mluvčí Lucie Konečná.

Měsíčně měla splácet půl milionu

Z vyšetřování podle policistů jasně vyplynulo, že obviněná neměla možnost finanční částky splácet. Proto si zřejmě brala další půjčky, s úmyslem zaplatit předchozí závazky. Nakonec se jí měsíční splátka vyšplhala na bezmála půl milionu korun.

„Toto pomyslné vytloukání klínu klínem se dostalo až před kriminalisty, kteří si postupně opatřili veškerý spisový materiál z bankovních i nebankovních společností. Podle závěrů vyšetřování má způsobena škoda přesahovat 5,2 milionů korun,“ uvedla policejní mluvčí.

Kvůli výši způsobené škody hrozí ženě za zločin úvěrový podvod a přečin podvod až 8 let za mřížemi.

Autor: