Brutální útoky v Hradci páchali nezletilci, jednomu bylo teprve čtrnáct

  16:02
Kriminalisté dopadli útočníky z nedávných dvou nočních potyček v ulicích Hradce Králové. Násilníci jsou ve věku 14 a 17 let, v jednom případě s nimi byl 32letý muž. Po jejich brutálních útocích skončili tři napadení muži se zraněním v nemocnici, jeden z nich je ve vážném stavu.

Vyšetřovatelé objasnili obě napadení ve velmi krátké době. Poté, co zveřejnili kamerové záběry první potyčky a veřejnost jim pomohla s určením útočníků, trojici pachatelů zadrželi.

První incident se stal v sobotu 15. května mezi 2:25 až 2:30 v ulici V Kopečku před pivním barem Bouda, kde dva neplnoletí násilníci napadli 35letého muže sedícího na opěradle lavičky. Zkopali ho tak, že spadl na hlavu a záchranáři jej odvezli do nemocnice.

Druhý incident se stal o týden později 22. května v noci na křižovatce ulic V Kopečku a Československé armády. Oba nezletilci tam spolu s 32letým mužem vyvolali hádku a napadli dva muže.

„Oba muži ve věku 51 a 44 let po utržení několika kopů a úderů pěstí skončili v nemocnici. Mladší z nich utrpěl těžké zranění ohrožující život, jeho zdravotní stav má nejistou prognózu,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Dvaatřicetiletý útočník čelí obvinění z pokusu o těžké ublížení na zdraví a z výtržnictví. Hrozí mu trest od tří do deseti let vězení, je stíhán na svobodě.

Ve vazbě však skončil 17letý mladík obviněný z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví,  protože se trestné činnosti dopouští opakovaně, a to se stále vzrůstající brutalitou.

Nejmladší útočník není kvůli nízkému věku trestně odpovědný. Protože se však také dopustil pokusu o těžké ublížení na zdraví, výtržnictví a ublížení na zdraví s následkem těžké újmy na zdraví, byl umístěn v diagnostickém ústavu.

Autor: