Za zraněným museli záchranáři vyjít pět pater lešení, dolů jej snesli hasiči

  15:56
Při práci na novostavbě domu v centru Hradce Králové se zranil čtyřiadvacetiletý dělník. Zdravotničtí záchranáři k němu museli vylézt pět pater lešení, aby ho mohli ošetřit. Dolů jej pak dostali přivolaní hasiči.

Záchranáři ošetřili dělníka v pátém patře lešení novostavby ve Střelecké ulici v Hradci Králové, dolů ho spustili hasiči (17. 1. 2022). | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Zásah se odehrál v pondělí odpoledne u rušné křižovatky Gočárovy třídy a Střelecké ulice, kde naproti vile Anička roste nový dům.

„Muž byl nalezen svými kolegy. Zranění, které utrpěl v obličeji, mu způsobilo lehkou poruchu vědomí, proto musel být po ošetření naší posádkou transportován dolů vleže. V budově nejsou zatím schody a po žebřících lešení by to nebylo bezpečné. Proto jsme na místo přivolali ještě hasiče,“ uvedl mluvčí královéhradeckých zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Dělníkova zranění nebyla podle něj vážná. Profesionální hasiči z centrální stanice přistavili k domu automobilový žebřík a svezli pacienta dolů. Sanita ho pak přepravila do fakultní nemocnice k dalšímu ošetření. Celý zásah trval asi 40 minut.

Autor: