Muž slavil odvarem z lysohlávek, pak zničil byt a praštil policistu lahví

  11:46
Bouřlivou oslavu konce roku si zajistil devětatřicetiletý muž z Trutnovska. Kouřil marihuanu, popíjel alkohol a k tomu si uvařil odvar z lysohlávek. Když pak začal demolovat nábytek a přijela kvůli tomu hlídka, jednoho z policistů udeřil lahví do hlavy. Čelí za to obvinění z násilí proti úřední osobě.

Policisté muže obvinili na Nový rok. Podle vyšetřovatelů v rodinném domě na Trutnovsku neuposlechl opakovaných výzev hlídky a ještě sám i útočil.

„Muž s lahvemi od alkoholu v rukou zaútočil proti policistům. Než se jim ho podařilo pomocí donucovacích a slzotvorných prostředků zpacifikovat, jednoho z nich lahví udeřil do hlavy a způsobil mu na čele tržnou ránu,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Na místo přijeli zdravotničtí záchranáři, kteří ošetřili policistu i útočníka zasaženého pepřovým sprejem. Muž odmítl dechovou zkoušku, ale protože jevil známky opilosti i ovlivnění drogami, byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Jeho eskortování však chtěla zabránit šestatřicetiletá přítelkyně, která hlídce nadávala. „Jelikož také neuposlechla výzev, omezili pomocí donucovacích prostředků na svobodě i ji,“ sdělila mluvčí.

Dechová zkouška ukázala u ženy 2,5 promile alkoholu. Její přestupkové jednání policisté předají ke správnímu orgánu k dořešení.

Při vyšetřování se ukázalo, že muž kouří marihuanu každý den. Alkohol popíjel už od předešlého dne a během silvestrovského večera si uvařil odvar ze 40 lysohlávek, z něhož vypil čtvrtlitrový hrnek. To, že rozbíjel nábytek a zaútočil na policisty, si nepamatuje.

Obviněný muž je stíhán na svobodě. Hrozí mu trest od šesti měsíců do šesti let vězení.

Autor: