Čtveřice zbila a okradla exekutora, musel podepsat splacení dluhu

  16:24
Dva muži a dvě ženy napadli v bytě na Rychnovsku exekutora, který přišel zabavit majetek za několik tisíc. Udeřili ho do obličeje, sebrali mu mobil a kameru. Pak ho donutili podepsat dokument, že dlužnou částku, která byla předmětem exekuce, mu obyvatelka bytu v hotovosti vyplatila.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto:  David Neff, MAFRA

Zaměstnanec soudního exekutora přišel do bytu minulou středu kolem poledne. Jeho úkolem bylo provést soupis movitých věcí ženy, která zde bydlela. 

V bytě v tu dobu byli čtyři lidé - dva muži a dvě ženy. „Když exekutor označoval věci samolepkami, jeden z mužů ho opakovaně udeřil do obličeje. Druhý poškozenému vytrhl z ruky služební mobil a dvě ženy ho držely, aby nemohl odejít. Obvinění mu také sebrali služební kameru a vyhrožovali mu násilím,“ uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.

Pod pohrůžkami útočníci exekutora donutili sepsat a podepsat dokument, že mu celou dlužnou částku v řádech tisíců korun, jež byla předmětem exekuce, vyplatili.

„Když muž pod nátlakem doklad vypsal, prohledali ho a pak mu vrátili služební průkaz, klíčky od služebního auta a další věci. Spisové dokumenty, mobil a kameru si ponechali,“ řekla Kacálková.

Muži podle policie způsobili exekutorovi lehkou újmu na zdraví. 

Všechny čtyři násilníky kriminalisté obvinili z loupeže, vydírání a z násilí proti úřední osobě. Hrozí jim až deset let vězení.

Útok na exekutora není v poslední době podle policie ojedinělý. Konflikt mezi dvěma exekutory a dlužníkem se na konci února odehrál v Úlibicích na Jičínsku. Jednašedesátiletý muž na ně vytáhl plynovou pistoli, když po něm chtěli klíčky od jeho vozu.

Autor: