Osmnáctiletá řidička nezvládla předjíždění, nárazem převrátila traktor

  11:22
Osmnáctiletá řidička v osobním autě značky Audi nezvládla na Jičínsku předjíždění traktoru. o manévr se pokusila v úseku, kde je předjíždění zakázáno. Navíc zřejmě přehlédla, že řidič traktoru bliká a chystá se odbočovat. Tři lidé skončili v nemocnici, škoda přesahuje milion korun.

Nehoda osobního vozu a traktoru u Jičíněvse na Jičínsku. (9. 8. 2022) | foto: PČR

Nehoda se stala v úterý ve 12:15 na silnici první třídy č. 32 ve směru od Jičíněvse na Kopidlno.

„Za Jičíněvsí začala 18letá řidička v automobilu značky Audi na rovném úseku komunikace předjíždět traktor značky Zetor s přívěsem, a to v místě, kde je zakázáno předjíždění svislým dopravním značením. Navíc měla mladá řidička předjíždět v době, kdy měl 43letý řidič traktoru zapnutý ukazatel vlevo a měl odbočovat na obec Žitětín,“ popsala incident mluvčí jičínské policie Eliška Majerová.

Osobní vozidlo se střetlo s přední částí traktoru, který se vlivem nárazu převrátil na bok. Řidička automobilu vyjela vlevo mimo komunikaci do pole. Ona, její stejně stará spolujezdkyně i řidič traktoru skončili v nemocnici v Jičíně.

„Policisté u obou řidičů vyloučili přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou. Předběžně vyčíslená hmotná škoda přesahuje jeden milion korun. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření jičínských dopravních policistů,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: