Po D11 u Hradce jelo červené auto v protisměru, policejní hlídky ho nenašly

  17:40
Na dálnici D11 u Hradce Králové se jeden z řidičů dostal do protisměru, nebezpečná situace se odehrála v pondělí večer. Vůz, na který upozornili ostatní motoristé, neúspěšně hledaly policejní hlídky. Šofér je podezřelý z přestupku.

Na policii zatelefonoval jiný řidič, že ve směru jízdy na Hradec Králové se v protisměru pohybuje auto. Stalo se to v pondělí krátce po 21. hodině na 90. kilometru dálnice, což je koncový úsek D11 před Hradcem.

Na místo vyrazily dvě hlídky policistů, které projely přibližně dvacetikilometrový úsek dálnice, ale žádné auto v protisměru neobjevily. Připravený byl i vrtulník.

„Z kamerového záznamu policisté zjistili, že osobní vozidlo červené barvy najelo do protisměru od rozestavěné dálnice vedoucí směrem na Jaroměř. Na další kameře však již zaznamenáno nebylo. S největší pravděpodobností si řidič chybu brzy uvědomil, auto otočil a dálnici opustil,“ uvedla mluvčí hradecké policie  Iva Kormošová.

Událost se obešla bez nehody, na dálnici byl v té době minimální provoz. Přesto policie hledá svědky, kteří by na lince 158 podali bližší informace, a také řidiče zmíněného červeného vozu.

Motorista je podezřelý z přestupku, hrozí mu pokuta od 5 do 10 tisíc korun, zákaz řízení od 6 do 12 měsíců a sedm trestných bodů.

Autor: