Zloděj sebral peněženky sestrám z covidového oddělení špitálu v Náchodě

  15:20
Při střídání služeb kdosi vykradl šatnu zdravotních sester z covidového oddělení v Oblastní nemocnici v Náchodě. Sestry přišly o doklady, peníze i platební karty.

Covidová lůžka slouží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, na rehabilitaci a urologii v Náchodě, ve starších prostorách vedle zatím neotevřené novostavby. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Zdravotnice přišly o své věci v pondělí vpodvečer. 

„Je to neskutečný hyenismus. Při výměně denní a noční služby nějaký holomek vykradl sesterny, kde měly všechny sestřičky z covidového ARO a JIPky svoje osobní věci. Je to jediná místnost, kde se všichni stýkají, kde se mohou najíst a odložit si věci, na chvíli si odpočinout. Tam je někdo přišel cíleně vykrást a sebral jim osobní doklady a peníze,“ citoval server TN.cz příbuznou jedné ze sestřiček.

Mluvčí hradecké policie Iva Kormošová potvrdila, že se podezřením z krádeže v jedné z krajských nemocnic již zabývají.

„Škoda na věcech, které zmizely ze společné šatny, je více než 10 tisíc korun,“ sdělila Iva Kormošová

Nemocnice spadá pod Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje. Jeho mluvčí Lucie Chytilová nechtěla k okolnostem krádeže kvůli policejnímu vyšetřování nic bližšího uvést.

Jedna z náchodských zdravotnic se obrátila ve facebookové skupině Náchodské dění bez cenzury s výzvou k zaměstnancům technických služeb a všímavým lidem.

„Pokud někde najdete peněženku, i když zcela prázdnou, prosím nahlaste ji na Policii ČR. Jsou to peněženky zdravotníků a budeme velice vděčni za jejich nalezení, děkujeme,“ napsala Lucie Bednářová Křepelková.

Autor: