Zdrogovaný řidič se snažil uniknout policistům, zastavily ho až výstřely

  16:22
Řidič vozu BMW ujížděl v noci na Rychnovsku policejní hlídce. Když ho donutila zastavit, pokusil se pomocí nebezpečného manévru znovu vyklouznout. Policista však vystřelil do vzduchu a pak na něj zbraň namířil. Muže to dokonale vyděsilo. Ukázalo se, že nemá řidičské oprávnění, zato je zdrogovaný.

Honička začala v úterý po jedenácté hodině v noci. Policisté právě řešili drobnou dopravní nehodu u Šachova, když si všimli projíždějícího vozu značky BMW. Měli podezření, že ho řídí muž bez platného oprávnění.

„Hlídka chtěla vůz zkontrolovat. Na zákonné výzvy k zastavení vozidla však řidič nereagoval a rychlou jízdou se snažil ztratit ve tmě,“ popsala mluvčí hradecké policie Eva Prachařová.

Hlídka ujíždějící vůz dostihla v opuštěné ulici na konci obce Borohrádek a přinutila dvaatřicetiletého řidiče zastavit. Ten se ale pokusil využít moment, kdy jej jeden z policistů vyzval k předložení dokladů. Zařadil rychlost a chtěl ujet.

Policista, který stál čelem k vozidlu, však vytáhl zbraň. Dvěma varovnými výstřely do vzduchu a hrozbou namířenou zbraní motoristu přiměl, aby už nezkoušel uniknout.

Záhy se ukázalo, že šofér skutečně nemá platné řidičské oprávnění. Zato ale měl pozitivní test na drogy, lékařskému vyšetření se podrobit odmítl.

Policejní hlídka převezla zadrženého na oddělení v Týništi nad Orlicí k dalším služebním úkonům. Hrozí mu až dvouletý trest vězení.

Autor: