Po čtrnáctileté dívce pátrá policie třetí den. Svědci ji viděli v černé paruce

  9:58,  aktualizováno  12. září 9:58
Od pátečních ranních hodin pátrají policisté po čtrnáctileté dívce ze Dvora Králové nad Labem, která už o den dříve nedorazila do školy a poté domů. Policisté prověřili její okolí a kamarády, zatím neúspěšně. Dívku, jež má blonďaté vlasy, svědci viděli v černé paruce.

Policie pátrá po čtrnáctileté Kristýně Veselé. | foto: Policie ČR- KŘP Královéhradeckého kraje

„Po dívce dál pátráme, zatím se ji nepodařilo najít,“ řekla v neděli ráno iDNES.cz krajská mluvčí policie Lucie Konečná.

Policisté v pátek se spojili s dalšími kraji, kde by se dívka mohla pohybovat.

„Vždycky, když se vyhlásí pátrání, tak na začátku se prověřuje okolí a všichni kamarádi. Nic bližšího zatím nevím, pátráme,“ uvedla Konečná v sobotu. 

10.září 2021 v 11:56, příspěvek archivován: 11.září 2021 v 09:52

TRUTNOVSKO - 14letá dívka nedorazila do školy ani se nevrátila domů. Pomůžete s pátráním? Dívka může mít na hlavě černou paruku střiženou na mikádo. Více zde: https://t.co/1W88SfmqRP. #policiehkk https://t.co/6PQRswF3nJ

Kristýna Veselá ve čtvrtek nedorazila do školy. Svědci ji ale viděli v dopoledních hodinách u obchodního domu Tesco ve Dvoře Králové nad Labem, kdy měla na hlavě černou paruku střiženou na mikádo a nalepené černé řasy.

Když ten den ráno odcházela z domu, měla na sobě rifle, zářivě oranžovou mikinu, černou prošívanou zimní bundu a bílé boty. Dívka je štíhlé postavy a měří 175 centimetrů.

„Mohla by se pohybovat na Benešovsku, kde do nedávna bydlela, nebo Pardubicku, kde má nějaké kamarády. Žádáme veřejnost o pomoc při pátrání. Kdo si dívky všimne, nebo by mohl o ní podat jakoukoliv informaci, zavolejte na linku 158,“ uvedla tisková mluvčí Iva Kormošová.

Autor: