Opilý řidič se dvacet minut prospal přímo v křižovatce, pak jel dál

  11:20
Dvacet minut spal podle svědků přímo v křižovatce v Nové Pace na Jičínsku řidič renaultu. Když procitl, pokračoval v jízdě a nevšiml si ani policejního vozu, který se ho snažil zastavit. Nadýchal 2,5 promile alkoholu, hrozí mu až roční vězení.

„Operační důstojník na tísňové lince ve středu o půl třetí odpoledne přijal oznámení o řidiči osobního vozidla značky Renault Megan, který spí minimálně dvacet minut uprostřed křižovatky ulic Husitská a Rokycanova v Nové Pace,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Než policisté dorazili na uvedené místo, řidič se podle svědků probral a pokračoval v jízdě. Policisté začali po renaultu pátrat. Vozidla si všimli, jak vyjíždí z Masarykova náměstí. Vydali se za ním a pomocí blikajícího majáku řidiče vyzvali k zastavení.

Byl překvapen, že ho policie kontroluje

„Řidič však na výzvu nereagoval a pokračoval v jízdě. Při přejíždění hlavní silnice Kotíkova těsně projel před dodávkou, které měl dát přednost. Až na parkovišti u autobusového nádraží náhle zastavil. Muž byl zjevně překvapen, že je kontrolován,“ popsala neobvyklý zážitek policistů jejich mluvčí.

Vyžádané doklady měl muž v pořádku, ale provedené dechové zkoušky ukázaly výsledek okolo 2,5 promile. Dvaapadesátiletý řidič se přiznal k vypití dvou panáků tvrdého alkoholu, policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz.

Nyní muže čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí až roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Autor: