VIDEO: Muž s 3,7 promile se snažil jet na kole, nezvládl ale ani chůzi

  9:48
Vysoká pokuta hrozí jednapadesátiletému muži, který se silně opilý snažil v Hradci Králové o jízdu na kole. Po marných pokusech sesedl a kolo vedl, při přecházení silnice ale i s kolem upadl na zaparkované vozidlo, kterému poškodil lak. Pomohli mu kolemjdoucí.

„V pondělí po poledni jsme přijali žádost o spolupráci od zdravotnické záchranné služby při pádu z jízdního kola u Auparku v ulici Puškinova v Hradci Králové,“ upřesnil mluvčí policie Miroslav Mervart.

Na místo dorazili policisté z pohotovostního a eskortního oddělení a nechali muže, který se při pádu na silnici nezranil, dýchnout.

„Policisté provedli dechovou zkoušku s výsledkem 3,69 promile alkoholu a druhou s výsledkem 3,74 promile alkoholu. Muž byl posléze předán do péče zdravotnické záchranné služby,“ uvedl policejní mluvčí.

Pokuta až 50 tisíc korun

„Ze zajištěných kamerových záznamů vyšlo posléze najevo, že muž nejprve nasedl na chodníku na kolo, vrávoravou a přerušovanou jízdou ohrožoval chodce, poté z kola sesedl a kolo vedl, kdy svůj výlet ukončil u poškozeného vozidla, o které se opřel a posléze upadl,“ popsal Mervart.

Opilci hrozí za jízdu pod vlivem alkoholu na jízdním kole pokuta až do výše 50 tisíc korun. Škoda na poškozeném laku na zaparkovaném vozidle byla předběžně vyčíslena na 100 korun.

Děkujeme tímto kolemjdoucím, kteří duchapřítomně dotyčnému pomohli,“ vyzdvihl policejní mluvčí pomoc svědků, kteří zavolali záchranáře.

Autor: