iDNES.cz

Řidička po srážce s daňkem nadýchala alkohol a přišla o řidičský průkaz

  17:00
Daněk zkřížil cestu řidičce na Královéhradecku. Ze srážky vyvázla s poškozeným autem, navíc ale přišla i o řidičský průkaz, protože nejela střízlivá.

Daněk sražený autem | foto: Policie ČR

Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek brzy ráno na silnici 3. třídy v obci Nechanice. Jedenatřicetiletá řidička mířila ve voze Škoda Praktik ve směru od Nechanic, když jí před auto vyběhl z pravého silničního příkopu daněk.

Fotogalerie

„Při vyšetřování nehody policisté provedli řidičce dechovou zkoušku a při ní naměřili 0,47 promile alkoholu v jejím dechu. Policistům tak nezbylo nic jiného, než řidičce zakázat další jízdu a na místě jí zadržet řidičský průkaz,“ uvedla mluvčí hradecké policie Lucie Konečná.

Celková škoda činí zhruba 70 tisíc korun.

Podobná nehoda, kdy řidiče překvapil také daněk, se udála v pátek v brzkých ranních hodinách na silnici 1. třídy v Lochenicích na Hradecku. Od Trotiny směrem na Hradec Králové jel čtyřiačtyřicetiletý muž v osobním autě Volkswagen Combi.

Když daněk vyběhl z levého příkopu do vozovky, už řidič nestihl reagovat a auto do zvířete narazilo. Tento řidič ale při dechové zkoušce na alkohol obstál, celková škoda je 50 tisíc korun.

Naštěstí se žádní lidé při těchto nehodách nezranili, mívají ale i tragické následky. Srážky se zvěří, často se srnami či divočáky, bývají v podzimním období časté, podle policejních statistik jich přibývá.

„Nejlepší prevencí je sledovat okolí a snížit rychlost v problémových úsecích. Pokud vidíte, že dojde ke srážce, nestrhávejte řízení, ale snažte se trefit zvíře středem vozidla, aby deformační zóny tlumily váš náraz,“ radí policistka.

Autor:
zpět na článek