Devatenáctiletý řidič smetl dvojici s kočárkem, pro dítě přiletěl vrtulník

  11:12
Dva chodce s kočárkem srazil ve čtvrtek odpoledne devatenáctiletý řidič na Trutnovsku. Podle policistů jel příliš rychle, nezvládl zatáčku a dostal smyk. Všichni účastníci nehody utrpěli zranění, dítě přepravil do nemocnice vrtulník.

Auto srazilo chodce s kočárkem mezi obcemi Bílá Třemešná a Třebihošť na Trutnovsku. (12. 5. 2022) | foto: PČR

Vážná nehoda se stala ve čtvrtek krátce po 15. hodině na silnici III. třídy mezi obcemi Bílá Třemešná a Třebihošť. Auto, v němž kromě řidiče cestovala nezletilá spolujezdkyně, srazilo muže a ženu ve věku 25 a 26 let, kteří tlačili dětský kočárek.

„K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič auta značky VW Golf jedoucí směrem na Třebihošť nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem ani stavu silnice a při stoupání a projíždění pravotočivé zatáčky dostal smyk,“ popsala mluvčí policie Iva Kormošová.

Auto vylétlo vpravo mimo komunikaci, kde narazilo do stojících chodců s dětským kočárkem. Dále najelo na zvýšený trávník u silnice, převrátilo se a dopadlo zpět na vozovku.

Všichni účastníci nehody utrpěli zranění včetně dítěte v kočárku. „Ta zranění nebyla přímo ohrožující na životě, utrpěli různé pohmožděniny. Ale vzhledem k mechanismu úrazu a vysoké energii toho nárazu byli chodci i dítě transportováni do traumacentra v hradecké fakultní nemocnici. Dospělé pacienty vezla sanita, kojence přepravil do nemocnice vrtulník,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák.

Spolujezdkyně a řidič auta skončili v nemocnici s lehčími zraněními. Policisté u řidiče vyloučili alkohol dechovou zkouškou. Na vozidle odhadli škodu na 35 tisíc a na kočárku 2 tisíce korun.

Komunikace byla více než dvě hodiny zcela uzavřena. Přesná příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: