Řidička se otáčela na frekventované silnici, náraz zezadu nepřežila

  13:26
Na Jičínsku přišla o život řidička, která se patrně rozhodla na silnici první třídy otočit své auto do protisměru. Šofér za ní už nestihl zabránit střetu a do auta naboural. Z vozu museli ženu vyprostit hasiči, pomoci už ji však lékař nedokázal.

Nehoda dvou aut u Milovic na Jičínsku (5. 9. 2019) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala ve čtvrtek krátce po šesté hodině ranní na silnici I/35 nedaleko benzinové stanice u obce Milovice. Čtyřiašedesátiletá řidička jela ve voze značky Hyundai ve směru od Hořic na Hradec Králové.

„V mírné levotočivé zatáčce se žena pravděpodobně rozhodla, že se otočí do protisměru a pojede zpět na Hořice. Přitom zřejmě nedbala zvýšené opatrnosti. Svým jednáním ohrozila 65letého řidiče osobního motorového vozidla Peugeot,“ uvedl mluvčí jičínské policie Aleš Brendl. 

Obě auta jela ve stejném směru. Muž se snažil zabránit střetu, strhl řízení vlevo, avšak v levém jízdním pruhu se obě auta srazila. Peugeot narazil přední částí do levého boku řidiččina hyundaie.

Fotogalerie

Auto se ženou bylo poté odhozeno na dopravní značku a skončilo vlevo v poli pod břehem v silničním příkopu. Žena zemřela na vážná zranění už na místě, lékař pouze konstatoval smrt.

Alkohol u muže policisté vyloučili na místě dechovou zkouškou. U ženy se bude případný alkohol zjišťovat při nařízené pitvě. Celková škoda se předběžně odhaduje na 320 tisíc korun.

Provoz na silnici byl v době vyšetřování nehody řízen kyvadlově. Na místě zasahovali i zdravotničtí záchranáři a hasiči. Ti vyprostili zraněnou ženu, zabezpečili auta proti požáru, pomáhali řídit dopravu a nakonec uklidili vozovku.

Přesnou příčinou dopravní nehody a mírou zavinění se zabývají jičínští kriminalisté a dopravní policisté.

Policie vyzvala, aby se vyšetřovatelům ozvali svědci, kteří se pohybovali poblíž nebo na místě tragické dopravní nehody. Mohli by významně pomoci s objasněním. Lidé se mohou obrátit na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo jičínským kriminalistům na telefonní číslo 974 533 320.

Autor: