iDNES.cz

Řidič auta usnul a vjel před dodávku se štěrkem, skončila v brance u domu

  11:38
Vážnou dopravní nehodu na předměstí Náchoda zřejmě zavinil šofér osobního auta, jehož přemohl spánek. Na frekventované silnici přejel do protisměru. Třebaže se mu protijedoucí dodávka snažila vyhnout, auta se srazila. Oba řidiči při nehodě utrpěli zranění.

V Broumovské ulici v Náchodě bouralo osobní auto a dodávka (7. 9. 2020). | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v pondělí kolem půl sedmé ráno v Broumovské ulici v Malém Poříčí, kudy prochází hlavní tah směrem na Broumov.

„Řidič vozu Fiat Panda při výjezdu z Náchoda na Broumov za jízdy pravděpodobně usnul a přejel do protisměrné části vozovky. Řidič auta Peugeot Boxer s přívěsem, který jel opačným směrem, se snažil střetu zabránit tím, že najel k pravému okraji vozovky a prudce brzdil. Přesto u něj došlo ke střetu, a to levou přední částí,“ popsal mluvčí hradecké policie Jaroslav Matoušek.

Fiat po nárazu skončil v pravém travnatém příkopu. Dodávka, která vezla vlek se štěrkem, po střetu přejela chodník a prorazila plot rodinného domku.

Řidič v osobním autě je zraněný těžce. Náchodským profesionálním hasičům se ho povedlo rychle vyprostit a předali jej zdravotnickým záchranářům. Ti se postarali i o lehce zraněného šoféra dodávky.

Policie odhadla škodu na autech na 200 tisíc korun a na domku a oplocení na 35 tisíc. Dechová zkouška prokázala u řidičů, že nepili alkohol. Nehodou se dál zabývají náchodští policisté.

Hasiči museli zlikvidovat uniklé provozní kapaliny a uklízeli vozovku po nehodě.

Autor:
zpět na článek