Čelní střet na Jičínsku nepřežili dva lidé, zraněné přepravily vrtulníky

  15:58,  aktualizováno  25. června 8:58
Na silnici I/35 u obce Libuň na Jičínsku se ve středu odpoledne střetla dodávka s osobním autem. Při havárii zemřeli dva mladí lidé v osobním autě, dva muže z dodávky vyprostili hasiči a s vážnými zraněními je do nemocnic transportovaly dva vrtulníky.

Tragická nehoda na silnici I/35 u obce Libuň na Jičínsku. (24. 6. 2020) | foto: ZZS KHK

Nehoda se stala po půl třetí odpoledne na pomezí Královéhradeckého a Libereckého kraje, a to na silnici I/35 spojující Jičín a Turnov, poblíž obce Libuň.

„Osobní automobil Subaru Impreza, jedoucí ve směru od Jičína, se po projetí pravotočivé zatáčky z dosud nezjištěných příčin zřejmě ocitl v protisměrné části vozovky, kde se střetl s protijedoucím dodávkovým vozidlem Iveco Daily,“ popsala nehodu mluvčí policie Eva Prachařová.

Záchranáři vyslali k nehodě hned dva vrtulníky z Hradce Králové i Liberce, na místo také vyslali jednu lékařskou a dvě záchranářské posádky z Jičína a Nové Paky. Muž i žena z osobního vozu, oba ve věku 31 let, na místě zemřeli.

„Posádky po příjezdu na místo zjistily, že žena a jeden muž podlehli zraněním. Dva další muže ve velmi vážném stavu záchranáři přepravili vrtulníky do traumacenter nemocnic v Hradci Králové a Liberci,“ uvedl mluvčí hradeckých zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Řidič dodávky i jeho spolujezdec, ve věku 60 a 40 let, byli ve vraku vozu zaklíněni a vyprostit je museli hasiči.

„Již v průběhu vyprošťování byli oba muži intenzivně léčeni, stav jednoho z nich si po vyproštění dokonce vyžádal rozšířenou resuscitaci. Po obnově srdeční aktivity jej záchranáři transportovali do traumacentra v královéhradecké nemocnici. V průběhu transportu zraněnému mimo jiné musela být podána krevní transfuze. Druhý muž byl rovněž letecky transportován do traumacentra v Liberci. Oba zranění se při předání v nemocnici nacházeli ve velmi vážném stavu,“ upřesnili záchranáři. 

Místo dopravní nehody bylo téměř tři hodiny uzavřeno, zasahovaly zde všechny záchranné složky, policisté odkláněli dopravu po objízdných trasách. Plně obnovili provoz až navečer před šestou hodinou. Veškeré okolnosti dopravní nehody nyní šetří jičínští dopravní policisté.

Autor: