Silnici na Náchodsku zablokovala nehoda kamionů, strhly elektrické vedení

  16:04,  aktualizováno  14. ledna 9:41
Nehoda dvou kamionů uzavřela ve středu odpoledne silnici u Červeného Kostelce na Náchodsku. Náraz poškodil sloup elektrického vedení, v místě byly stržené dráty. Policisté odkláněli provoz.

Nehoda dvou kamionů uzavřela silnici u Červeného Kostelce na Náchodsku. (13. 1 .2021) | foto: HZS KHK

Nehoda se stala kolem 14. hodiny na začátku obce Červená Hora, ve směru od Červeného Kostelce. Kopcovitým terénem tam prochází vytížená silnice třetí třídy z Červeného Kostelce do České Skalice.

„Kvůli střetu dvou kamionů je silnice neprůjezdná, jedna osoba utrpěla zranění. Při nehodě byly strženy dráty elektrického vedení. Hlídky odklánějí dopravu po hlavním tahu na Náchod a Červený Kostelec,“ uvedla mluvčí hradecké policie Šárka Pižlová.

Centrum dopravních informací uvádí, že jeden kamion je zlomený přes celou šíři vozovky. Hasiči však ani jedno z nákladních aut neodtáhli.

„Zajistili jsme místo nehody i obě vozidla. O dráty, které zůstaly viset nad vozidly, se postarali přivolaní energetici,“ sdělila mluvčí hradeckých hasičů Martina Götzová. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky z Červeného Kostelce a Červené Hory.

Jeden z kamionů přerazil betonový sloup s vedením nízkého napětí. Pracovníci ČEZ podle mluvčí Šárky Lapáčkové Beránkové museli napřed počkat na odtažení aut, až pak mohli začít s opravami. Bez proudu bylo asi 80 domácností v Červené Hoře.

Zdravotničtí záchranáři potvrdili, že jednoho z řidičů převezli do nemocnice s lehkým zraněním. V podvečer pak zůstali u nehody ještě městští strážníci a místní hasiči.

Škodu policisté předběžně odhadli na 560 tisíc korun. Vyproštění obou nákladních vozidel a zprovoznění silnice trvalo více než 7 hodin a silnice byla po celou dobu uzavřena.

Autor: