Zdrogovaný řidič se prozradil na dálnici, vezl konopí, hašiš, kokain i LSD

  11:42
Podivným stylem jízdy upoutal 35letý řidič osobního auta pozornost celníků, kteří kontrolovali na dálnici D11 elektronické známky. Když ho zastavili, našli v autě marihuanu, kokain i další drogy. Muž vysvětlil, že konopí i hašiš jsou jeho vlastní a další drogy vyměnil na různých akcích. Hrozí mu až pětiletý trest.

Případ se stal začátkem února, nyní policie zahájila trestní stíhání.

Hlídku celníků ve služebním autě na dálnici zaujal řidič Subaru Justy, který je předjel nepřiměřenou rychlostí. Navíc se choval zvláštně, střídavě přejížděl z levého do pravého pruhu. Celníci ho dojeli a navedli na exit na 76. kilometru ve směru na Hradec Králové k celní kontrole.

Při kontrole působil velmi klidně a odmítl, že by převážel omamné a psychotropní látky, lihoviny, cigarety, narkotika či zbraně.

Na zadním sedadle však celníci vzápětí našli kartonovou krabici přebalenou černou fólií a v ní tři tašky s marihuanou a kokainem.

„K jejich vlastnictví se muž osobně přihlásil a jedním dechem dodal, že v batohu na zadním sedadle převáží další množství marihuany a kokainu a také LSD, hašiš a extázi. Celníci na místo přivolali policisty, jimž případ předali,“ sdělila mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová.

Případ si převzali hradečtí kriminalisté. Muž měl pozitivní test na drogy a ve správním řízení mu za to hrozí pokuta až 20 tisíc korun.

Expertiza potvrdila, že mezi zajištěnými drogami byla marihuana (870 g), hašiš (9,5 g), extáze (7,4 g), LSD (9 papírků) a kokain (4,05 g).

„Obviněný muž kriminalistům sdělil, že si vypěstoval pět rostlin marihuany v průběhu loňského roku na Náchodsku. Poté ji usušil a vyrobil z ní drogu marihuanu a hašiš, které na různých akcích směnil za drogu jinou,“ uvedla mluvčí hradecké policie Šárka Pižlová.

Kriminalisté proti muži zahájili trestní stíhání za přečin přechování omamné a psychotropní látky a jedu a za přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Autor: