Při srážce s autem na Trutnovsku zemřel motorkář, spolujezdkyně je zraněná

  16:14
Na Trutnovsku zemřel po srážce s osobním autem čtyřiadvacetiletý motorkář. Jeho spolujezdkyni přepravil vrtulník ve vážném stavu do hradecké fakultní nemocnice. Příčiny nehody policie nadále vyšetřuje a žádá řidiče o svědectví a záznamy z palubních kamer.

Tragická nehoda motocyklu a osobního auta u Nového Rokytníku na Trutnovsku. (15. 9. 2021) | foto: PČR

Nehoda se stala ve středu krátce před 17. hodinou u Nového Rokytníku. 

„Podle dosud zjištěných skutečností došlo na křižovatce silnic I. a III. třídy ke střetu osobního vozidla Škoda se silničním motocyklem Honda,“ uvedla mluvčí policie Šárka Pižlová.

Nehoda se stala na hlavní silnici číslo 37 z Hradce Králové směrem do Trutnova. Osobní dopravu policie kvůli nehodě odklonila na objížďku přes Hajnici a Radeč. Nákladní automobily zůstaly čekat na silnici I/37.

Dechová zkouška na alkohol u řidiče osobního auta byla negativní.  Předběžná škoda přesahuje částku 400 tisíc korun. U řidiče motocyklu bylo z důvodu zjištění přesné příčiny úmrtí nařízeno provedení soudní pitvy. Okolnosti a příčiny nehody policie vyšetřuje.

Policisté vyzývají všechny řidiče, kteří v té době místem dopravní nehody projížděli či zastavili po srážce v koloně a mohli by k nehodě uvést jakoukoli informaci, aby kontaktovali nejbližší policejní služebnu nebo linku 158.

„Rovněž bychom chtěli požádat řidiče, jejichž dopravní prostředky jsou vybaveny funkčním kamerovým systémem, který zaznamenal jízdu motorkáře, jenž projížděl ve směru od obce Kocbeře na Trutnov mezi 16:40 a 16:50, nebo samotný nehodový děj, nechť se obrátí na linku 158 nebo na Obvodní oddělení v Trutnově – 974 539 651,“ doplnila mluvčí policie.

Při dopravních nehodách v Královéhradeckém kraji letos dosud zemřelo 29 lidí, což je více než za celý loňský rok.V roce 2020 při nehodách v kraji zemřelo 25 lidí. V roce 2019 bylo obětí nehod na silnicích 48.

Srážka se stala U Nového Rokytníku na Trutnovsku

Srážka se stala U Nového Rokytníku na Trutnovsku

Autor: