Při kontrole množírny psů objevili policisté pěstírnu konopí na půdě

  13:20
Při domovní prohlídce kvůli desítkám psů žijících v nevyhovujících podmínkách objevili kriminalisté na Královéhradecku navíc přes sedmdesát rostlin konopí pěstovaných na půdě. Jednapadesátileté ženě i jejímu dvaatřicetiletému příteli hrozí až pět let za mřížemi.

Hradečtí kriminalisté zasahovali v domě na Novobydžovsku během posledních dní roku 2020 na základě oznámení Krajské veterinární správy Královéhradeckého kraje.

„V domě nalezli desítky psů rasy jorkšírský teriér a čivava. Psi byli chováni většinou v klecích či ohrádkách,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová.

Krajská veterinární správa u psů provedla zdravotní prohlídku a podala podnět příslušnému správnímu orgánu, který rozhodl o odebrání 11 psů do předběžné náhradní péče a jejich umístění do útulku.

„Se souhlasem státního zástupce policisté v domě provedli domovní prohlídky, při kterých zajišťovali potřebné podklady pro trestní řízení. Během domovních prohlídek nalezli na půdě domu také přes 70 rostlin konopí a vybavení určené pro jeho pěstování. I tento nečekaný nález se tak stal předmětem dalšího vyšetřování,“ dodala mluvčí policie.

Jednapadesátiletá žena je podezřelá ze spáchání přečinu chov zvířat v nevhodných podmínkách, za což jí hrozí až dvouletý trest vězení. Dále je se svým dvaatřicetiletým přítelem podezřelá z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu, za což jim v případě uznání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Kriminalisté se také zabývají případem množírny psů v domku na Královéhradecku, odkud v říjnu minulého roku odebrali 72 psů, kteří  zaplnili hradecký městský útulek.

Čivavy, stafordy a buldočky Hradec Králové na přelomu roku nabídl zájemcům k adopci, pro obrovský zájem krajské město příjem žádostí zastavilo. O padesátku zvířat během dvou dnů projevilo zájem přes 600 lidí. 

Autor: