VIDEO: Pár našel v masážním křesle tašku s penězi, policie ho hledá

  14:12
Masážní křeslo v obchodním centru v Hradci Králové přitahuje maléry. Jeden z návštěvníků v něm zapomněl odloženou tašku s penězi. Po pěti minutách už ji nenašel. Policisté zveřejnili záznam z kamery a požádali veřejnost, zda někdo pozná dvojici, která zřejmě tašku ukradla. Není to první případ.

Na konci srpna 61letý muž odpočíval v masážním křesle v obchodním domě Atrium v centru Hradce. Příruční tašku si odložil, jenže pak na ni zapomněl. I když se zakrátko vrátil, už tam nebyla.

Přišel tak o osobní doklady, peněženku s hotovostí, platební kartu, fotoaparát a další věci. Škodu vyčíslil na téměř šest a půl tisíce korun.

Fotogalerie

„Z kamerových záznamů jsme zjistili, že v inkriminovanou dobu se v místě ponechání tašky nacházely dvě osoby, které se krádeže mohly dopustit. Jelikož jsme do současné doby nezjistili jejch totožnost, obracíme se na veřejnost. Kdo muže či ženu pozná, zavolejte na linku 158, nebo se dostavte na jakoukoliv služebnu policie,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Policisté už zahájili úkony trestního řízení pro přečin zatajení nálezu a neoprávněného opatření platebního prostředku. Viníkovi hrozí až dva roky vězení.

Obdobnou situaci policisté řešili ve stejném obchodním centru už v září 2017. Tehdy v křesle padesátiletý muž z Hořic zapomněl paněženku s patnácti tisíci korun. Policie zveřejnila kamerový záznam s dvojicí podezřelou ze zatajení nálezu. Poté se policii ozvali přímo lidé zachycení kamerami. Pár však prohlásil, že nic neukradl. Vyšetřovatel ale trval na tom, že důkazů má dost.

Autor: