Řidič na Rychnovsku nejspíš nedal přednost, druhý šofér při srážce zahynul

  11:34
Kvůli tragické dopravní nehodě byla od rána uzavřena silnice nedaleko Solnice na Rychnovsku. V křižovatce se tam srazila dvě osobní auta. Posádka záchranářského vrtulníku odletěla s prázdnou, jednomu z řidičů už nebylo pomoci.

Nehoda u Třebešova (12. 1. 2021) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala kolem 6:25 na vytíženém tahu mezi Častolovicemi a Solnicí, na křižovatce do Třebešova.

„Podle prvotního šetření pravděpodobně řidič osobního automobilu značky Audi nedal přednost osobnímu vozidlu Opel Astra a vjel do jeho jízdní dráhy. Policisté u řidiče audi provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem, následně byl předán do péče lékařů,“ uvedla Lucie Konečná z hradecké policie.

Na místě pomáhali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice. Zaklíněného řidiče vyprostili z auta  pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali ho zdravotníkům z rychnovské základny.

„Jeden z řidičů i přes veškerou péči podlehl zraněním, která při střetu utrpěl. Muž za volantem druhého vozu vyvázl pouze s lehkým zraněním a mohl být ponechán na místě,“ popsal mluvčí zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Bližší okolnosti a příčina nehody se dál vyšetřují.

Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla, která skončila v poli. Došlo u nich k menšímu úniku provozních kapalin. Poté místo zásahu předali policistům.

Mluvčí záchranářů Ivo Novák apeluje, aby řidiči či vyznavači adrenalinových sportů byli opatrní kvůli momentálnímu náporu na zdravotnický systém.

Autor: