Opilý řidič na Náchodsku usnul v křižovatce. Hlídce ujel, pak havaroval

  13:46
Řidič, který usnul v křižovatce ve Slavíkově na Náchodsku, se snažil ujet před policejní kontrolou. Hned na další křižovatce však havaroval a o kousek dál mu auto vypovědělo službu. Muž byl opilý.

Hlídka z pohotovostního a eskortního oddělení si všimla v neděli 9. ledna o půl čtvrté ráno, jak na dolním konci Slavíkova v křižovatce stojí nastartované osobní auto VW Bora s blikajícím pravým blinkrem. 

Uvnitř seděl muž se sklopenou hlavou, ale na klepání na okno nereagoval. Vzbudil se, až když policisté otevřeli dveře a začali na něho mluvit.

„Přibližně po pěti minutách začal komunikovat, choval se však zmateně a mluvil zpomaleně. Během zjišťování totožnosti najednou šlápl na plyn, rozjel se a vysokou rychlostí začal ujíždět směrem k Horní Radechové,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Hlídka jej pronásledovala. Řidič však asi po třech stech metrech nezvládl řízení, když se snažil odbočit vpravo na křižovatce tvaru T v Horní Radechové, a narazil tam do betonové zdi u domu.

Přesto nezůstal stát a ještě ujel dalších sto padesát metrů, než auto přestalo jet.

Škoda na vozidle se odhaduje na 40 tisíc korun, škoda na zdi činí 10 tisíc korun.

Šestadvacetiletý řidič neutrpěl žádné zranění. Nepředložil řidičský průkaz a nadýchal 1,6 promile alkoholu. Druhou dechovou zkoušku odmítl, ale vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu se podrobil. 

„Pokud rozbor krve prokáže přítomnost alkoholu v krvi nad 1 promile, čeká muže obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může jít až na tři roky do vězení,“ uvedla mluvčí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: