iDNES.cz

Řidič autobusu napomenul hlučné děti, jejich otec mu uštědřil ránu pěstí

  15:08
Před soudem skončí incident, který se loni v říjnu odehrál v linkovém autobusu na Náchodsku. Šoféra vozu tam za jízdy napadl agresivní muž, kterému vadilo, že řidič napomenul jeho hlučné děti. Násilníkovi hrozí až tříletý trest.

Incident se stal v druhé polovině loňského října. Policisté zjistili, že když řidič autobusu napomenul hlučné děti, aby se ztišily, jejich třicetiletý otec mu začal vulgárně nadávat a vyhrožovat zabitím. Za jízdy šoféra fyzicky napadl.

„Pětašedesátiletý řidič dostal ránu pěstí do hlavy, kvůli zranění skončil v několikatýdenní neschopnosti,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Policisté z Červeného Kostelce v těchto dnech uzavřeli zkrácené přípravné řízení a jeho výsledek poslali státnímu zástupci. Násilník je podezřelý z trestných činů ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví.

„Muži za úmyslné ublížení na zdraví a za vyhrožování usmrcením a těžkou újmou na zdraví, kterého se dopustil na místě veřejnosti přístupném, hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let,“ uvedla mluvčí. 

Autor:
zpět na článek