iDNES.cz

Sestry na covidovém oddělení v Náchodě okradl zřejmě 64letý recidivista

  16:08
Kriminalisté už znají jméno muže, který zřejmě vykradl šatnu sester na covidovém oddělení v Oblastní nemocnici v Náchodě. Na zveřejněném kamerovém záznamu ho poznalo několik lidí z různých míst republiky.

V náchodské nemocnici dostavěli dva nové pavilony (18.9.2020). | foto: Martin Veselý, MAFRA

Policie odvolala pátrání po totožnosti muže s culíkem, který podle kamerových záběrů procházel po chodbách nemocnice a zkoušel, zda jsou některé dveře otevřené. Dostal se na sesternu covidové JIP, chvíli tam pobyl a pak spěšně odešel.

„Jedná se o 64letého muže, který je stíhaný za obdobnou trestnou činnost v jiné části republiky. Zatím jsme ho ztotožnili, dosud jsme ho nevyslechli,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová a poděkovala lidem, kteří se ozvali po výzvě.

Krádež na sesterně se stala v pondělí 29. března v podvečerních hodinách. Osm sester přišlo během střídání služeb o peněženky s hotovostí, platebními kartami a osobními doklady. Škoda činí více než 10 tisíc korun.

Na kamerách bylo vidět, že muž měl před ambulantním pavilonem v ruce modrý batoh, ale pak ho zřejmě někde zapomněl. Z Náchoda odcestoval před půl osmou večer vlakem směrem na Choceň.

Policisté případ kvalifikovali jako krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což může být pachatel potrestán až osmiletým vězením.

Autor:
zpět na článek