Mladí cizinci vyskákali z kamionu, ukrývali se v křoví na Královéhradecku

  17:32
Šestice cizinců z Asie, která dorazila kamionem na Královéhradecko, se schovala v polích a křovinách poblíž rozestavěné dálnice D11. Policisté se psem je vypátrali.

Policisté našli šest mladých cizinců, kteří se ukrývali v terénu na Královéhradecku (15. 6. 2021). | foto: Policie ČR

Na linku 158 se obrátil v úterý 15. června před půl jedenáctou dopoledne svědek, který oznámil, že na čerpací stanici v Černožicích vyskákalo několik lidí z kamionu a jdou směrem ke stavbě dálnice D11.

Vyjely tam policejní hlídky, včetně cizinecké policie a psovoda se služebním psem.

„Po půlhodinovém pátrání se policistům podařilo asi 2 kilometry od benzinky v katastru obce Holohlavy u potůčku Jordán najít v houští tři schované osoby cizí státní příslušnosti. Další tři byly o další dva kilometry dále nalezeni v obilí. Ani jeden z nich nepředložil žádný doklad totožnosti ani doklad o legálnosti pobytu, proto byli zajištěni a převezeni na služebnu cizinecké policie,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Z databází pak zjistili, že se jedná o 3 nezletilé děti, 2 mladistvé a jednoho dospělého cizince, kteří pocházející z asijského státu. Všichni až na nezletilce mají zažádáno o azyl v Rumunsku. Testy na covid-19 u nich nemoc neprokázaly.

Policie předala všech pět dětí pracovníkům orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Dospělý muž má povinnost opustit území České republiky. „Po nutných úkonech bude umístěn do záchytného zařízení pro cizince a následně vrácen do Rumunska,“ řekla mluvčí.

Po řidiči kamionu, s kterým cizinci přijeli, policisté dosud pátrají, spolupracují na tom s polskými kolegy.

Autor: