Řidička v Hradci odešla od nehody domů, pak nadýchala skoro tři promile

  15:44
Jednačtyřicetiletá žena v silné opilosti havarovala na výpadovce I/35 z Hradce Králové. Narazila vozem Kia do sloupu trolejového vedení. Nehodu však nenahlásila a rovnou odešla domů.

Řidička vozu Kia havarovala do sloupu trolejového vedení v Holické ulici v Hradci Králové (8. 1. 2021). | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala v pátek 8. ledna odpoledne v Holické ulici, těsně u křižovatky s Hoděšovickou ulicí. Když v 15:00 dorazili hasiči z centrální stanice, nikoho z posádky na místě nenašli.

„K dopravní nehodě zřejmě došlo tím způsobem, že žena nepřizpůsobila rychlost jízdy vozidla zejména svým schopnostem, vyjela vpravo mimo komunikaci a tam čelně narazila do sloupu,“ uvedla mluvčí hradecké policie Šárka Pižlová.

„Místo toho, aby věc oznámila na linku 158, odešla do svého bydliště, kde jí krátce po nehodě zkontaktovali policisté. Ti s ní provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,96 promile alkoholu,“ popsala.

Hasiči zabezpečili vůz po nehodě a nakonec uklidili vozovku. Škoda na autě činí předběžně 180 tisíc korun. Nehodou se dál zabývají dopravní policisté.

Autor: