S kradeným vozem ujížděl policistům. Naboural auta, značku i strom

  12:58
Dvaadvacetiletý recidivista ujížděl v kradeném autě policistům v Hradci Králové. Při honičce naboural dvě vozidla, vrazil do dopravní značky a zavadil o strom. Policie ho zadržela, až když bylo auto po posledním nárazu nepojízdné.

Po posledním nárazu zůstal vůz nepojízdný. | foto: Policie ČR

Mladík ukradl vůz Škoda Octavia na Trutnovsku koncem září. Majitel totiž nechal v autě klíčky. Zloděj toho využil, s autem odjel a o několik kilometrů dál vykradl jiný zaparkovaný vůz, z něhož vzal autorádio, zavazadla a především registrační značky. Ty umístil na kradenou škodovku, se kterou jel druhý den do Hradce Králové.

„U hlavního nádraží ho chtěli zastavit královéhradečtí policisté. Muž jim však nezastavil a vysokou rychlostí ujížděl přes centrum města,“ popsal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Při projíždění křižovatky na červenou řidič škrtl o mercedes jedoucí z jiného směru. Pokračoval však dál, po chvíli ovšem nezvládl odbočení a vyjel na chodník. Tam vrazil do dopravní značky, otřel se o strom a nakonec narazil do zaparkovaného auta. Přitom si poškodil přední nápravu a dál už pokračovat nemohl. V tu chvíli ho policisté zadrželi.

„Záhy zjistili, že registrační značky nesouhlasí s vozidlem a jak vozidlo, tak i značky jsou kradené. Navíc ještě zjistili, že muž nemá řidičák a do března 2019 má zákaz řízení,“ upozornil Vincenc.

Fotogalerie

Muž při honičce nikoho nezranil. Způsobil však celkovou škodu 80 tisíc korun. Policie ho obvinila z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí. Hrozí mu až pět let vězení.

Vzhledem k tomu, že byl již několikrát odsouzený za majetkové trestné činy, rozhodl soud o tom, že bude stíhaný vazebně. Do vězení ho soudy naposledy poslaly loni. Policie případ dál vyšetřuje a zkoumá, zda se recidivista dopustil i dalšího protiprávního jednání.

Autor: