Trojici recidivistů zadrželi na Jičínsku, odnesli saunu i nářadí z D11

  15:18
Tři recidivisté čelí obvinění z krádeží, na něž se vydávali i za nedávného nouzového stavu. Na Jičínsku si přivlastnili dřevěnou saunu, u budoucí dálnice D11 na Královéhradecku zase vybrali buňky stavebních dělníků a odnesli si nářadí. Hrozí jim až osmileté vězení.

V minulých dnech zásahová jednotka s kriminalisty zadržela na různých místech jičínského okresu tři recidivisty s rozsáhlou trestní minulostí.

Policejní komisař u nich zahájil trestní stíhání, podezírá je ze spáchání zločinu krádeže. Obvinění muži ve věku 19, 28 a 45 let se podle policie dopouštěli opakovaně majetkové trestné činnosti.

„Dva starší mají na svědomí krádež dřevěné sauny, kterou začátkem května ohlásil majitel v Železnici na Jičínsku. Nejstarší a nejmladší z mužů zase za pomoci násilí vnikli do stavební buňky ve Všestarech a odcizili elektrocentrálu, vibrační desku nebo také naftu,“ uvedl mluvčí jičínské policie Aleš Brendl.

Poškozené a částečně rozebrané sauny si všiml její majitel v Železnici na začátku května, ale ke krádeži mohlo dojít už někdy od začátku dubna. Zloději odtud odnesli i litinová kamna s litinovou vanou. Navíc přitom poškodili opláštění a tepelnou izolaci samostatně stojící sauny. Celková škoda vyšplhala na 70 tisíc korun.

Nejstarší z mužů čelí obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, policie ho podezřívá i z toho, že se vyhýbal nástupu do vězení. Nejmladší muž je také obviněn z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, navíc podle policistů opakovaně řídil motorová vozidla navzdory zákazu.

Trojici může přitížit, že kradla za doby nouzového stavu vyhlášeného kvůli koronaviru.

Autor: