Zloději kol upadla kšiltovka, policejní pes Roky ho vypátral na stromě

  18:06
Dvojice zlodějů nakládala v sobotu před třetí hodinou ráno v Dobrušce do dodávky kradená kola. Jednoho policie zadržela, druhý utekl. Při útěku mu upadla kšiltovka, díky které ho po chvíli vypátral služební pes Roky.

Policie v noci přijala oznámení o dvou podezřelých osobách, které na dobrušském sídlišti nakládaly do dávky spoustu jízdních kol. Hlídka dodávku a jednoho z mužů zadržela, druhý policistům utekl.

Při útěku mu však spadla kšiltovka, která se v tu chvíli stala důležitou stopou. Na pomoc si totiž přivolali psovoda se služebním psem Rokym. A ačkoliv se osmadvacetiletý podezřelý snažil schovat na stromě, neměl šanci, policejní pes ho díky pachu z kšiltovky i ve tmě našel.

Pátrání zachycuje zveřejněné video. Je na něm vidět, jak Roky přičichává k čepici. Na dalším záběru už policista důrazně vyzývá muže, aby slezl, jinak použije donucovacích prostředků. Za štěkotu služebního psa o chvíli později odvádějí zloděje v poutech.

Pachatel kradl kolo i na řadě dalších míst v regionu. „Šetřením kriminalisté dále zjistili, že činnost jednoho z mužů má souvislost s jiným případem krádeží kol na Hradecku. Členům jednoho gangu kola prodává,“ řekla mluvčí rychnovské policie Eliška Majerová.

Zloděj ukradl kola za zhruba 300 tisíc a podle policie je možné, že výše škody ještě poroste.

„Policisté oběma mužům sdělili obvinění z přečinu krádeže, za což jim hrozí až pětiletý trest. Oba jsou stíháni na svobodě,“ uvedla mluvčí. Některá kola z dodávky se už podařilo vrátit majitelům.

Autor: