Tah z Hradce na Jičín na měsíce ochromí opravy obchvatu a uzavírky mostů

  8:50
Hlavní tah mezi Jičínem a Hradcem Králové ochromí rekonstrukce železničního přejezdu v Ostroměři a poté i hořického obchvatu, tedy frekventované silnice I/35. V dubnu začne také šestnáctiměsíční uzavírka mostu v centru Hořic, který Ředitelství silnic a dálnic zbourá a postaví nový.

Nadjezd u Hořic (8.1.2019). | foto: Lukáš Urban

Oprava železničního přejezdu v Ostroměři začala v pondělí a hotovo by mělo být do 8. dubna. Kromě řidičů čekají nepříjemné komplikace i cestující vlakem ze směru Kolín, Trutnov nebo z Nové Paky a Jičína.

„Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusovou dopravou,“ oznámily České dráhy na svých webových stránkách.

Avšak ani po tomto omezení a kyvadlovém průjezdu si cestující ani řidiči moc dlouho neoddechnou. Na rekonstrukci přejezdu totiž naváže oprava silnice I/35 společně s hořickým mostem, což potrvá až do října příštího roku

Policie vytýčila objízdné trasy. Z Hradce Králové na Jičín bude objížďka pro náklaďáky a osobní auta společná. Povede z odbočky v Hořicích směrem na Lukavec u Hořic, přes Lázně Bělohrad, Choteč, Lužany a v místě nazývaném Na Špici se napojí na silnici I/16 vedoucí z Nové Paky.

V opačném směru, tedy z Jičína do Hradce, pojedou kamiony a osobní auta zvlášť. 

První skupina vyrazí z Ostroměře po silnici II/325 směrem na obec Chomutice, přes Staré Smrkovice a Bašnici.

Řidičům osobních aut se doporučuje cesta z Ostroměře přes obce Domoslavice, Dobrá Voda a Bílsko u Hořic, kde se napojí na hlavní trasu do Hradce Králové, tedy na silnici I/35.

Fotogalerie

„Všechny objízdné trasy budou značeny pomocí přechodného dopravního značení, které bude za snížené viditelnosti doplněno o výstražnou světelnou signalizaci,“ poznamenal policejní mluvčí Aleš Brendl.

Obavy z chystaných oprav v Hořicích vyjádřil již v minulosti i starosta Aleš Svoboda (Šance pro Rozvoj). 

„Starosti nám dělají řidiči, kteří si budou chtít zkrátit cestu přes město, tedy po Husově ulici. Po dobu oprav jsme požadovali omezení průjezdu nákladní dopravy směřující do Dvora Králové nebo Novou Paku, zajištění bezpečnosti pro chodce u prodejny Zena v Táboritské ulici a garanci ochrany majetku města i občanů,“ řekl Svoboda.

Poznamenal, že rok a půl oprav bude pro město dlouhá doba. „Je otázka, kde nám uzavírka udělá největší problémy,“ uzavřel.