iDNES.cz

Dvorští hroši zabydleli letní jezírko. Přednost dostala nejmladší samička

  18:30
K jezírku ve venkovní části Safari Parku Dvůr Králové se vrátila po zimní pauze skupina hrochů obojživelných. Jako první tam ošetřovatelé vpustili ani ne půlroční samičku s matkou Monou, zbytek stáda se připojil později.

S přestěhováním hrochů pomohl jeřáb. Dvorská skupina nyní čítá sedm členů: dospělého samce, dvě dospělé samice a čtyři mláďata. Jde o jedno z největších stád hrochů obojživelných v Evropě.

Návštěvníci pěšího safari mohou skupinu od loňského roku vidět z bezprostřední blízkosti. Jezero hrochů loni prošlo rozsáhlou proměnou za 23 milionů korun. Zmizel betonový most starý padesát let, který už byl v havarijním stavu, a nahradila jej asi 300 metrů dlouhá soustava gabionových valů a pěti rezavých mostků v africkém stylu.

„V letošní sezoně přibyla na Jezero hrochů ještě další vyvýšená vyhlídka, která zároveň otevírá pohledy i na sousední výběh Sahel s osly somálskými a přímorožci šavlorohými,“ říká mluvčí safari parku Michal Šťastný.

Hroši v expozici zůstanou do konce září. Jejich návrat do zimního zázemí se bude řídit počasím. Hrochy v jejich letním domově lze sledovat i v přímém přenosu na iDNES.tv.

Autor:
zpět na článek