Řidič terénního auta ujížděl Špindlem 150 km/h, honičku nezvládl a naboural

  9:58
Terénní auto s opilým a zdrogovaným řidičem honili policisté centrem Špindlerova Mlýna. Ujížděli rychlostí téměř 150 kilometrů v hodině, řízení však nezvládl a havaroval. Vše zaznamenala palubní kamera v policejním voze.

Policistům někdo v úterý ve 20 hodin zavolal, že dva muži odjeli z jednoho hotelu v zeleném vozidle Nissan Terrano zjevně pod vlivem alkoholu.

„Policisté se neprodleně přemístili z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna k Dívčí lávce. Zanedlouho terénní vůz projel kolem hlídky a jel do centra města. Policisté ho začali pronásledovat a chtěli ho předepsaným způsobem zastavit, avšak vozidlo začalo zrychlovat,“ popsala začátek nebezpečné honičky mluvčí policie Šárka Pižlová.

Pronásledovaný vůz se řítil vysokou rychlostí, téměř 150 kilometrů v hodině projel i kolem místního aquaparku, kde se v tu dobu pohybovalo plno lidí.

Nehoda pronásledovaného vozidla ve Špindlerově Mlýně. (20. 7. 2021)

Poté auto dostalo smyk a narazilo do stromu. Náraz ho vymrštil zpět na silnici a samovolně pokračovalo, než řidič zabrzdil.

„Jelikož bylo z rychlých pohybů osádky uvnitř zřejmé, že muži chtějí utéct, policisté je za pomocí hrozby namířenou střelnou zbraní vyzvali k opuštění vozidla a dále k tomu, aby nekladli odpor při zajištění,“ uvedla policejní mluvčí.

Devětadvacetiletý řidič není podle policistů držitelem řidičského oprávnění. On i jeho o rok mladší spolujezdec byli pod vlivem alkoholu. Řidič nadýchal 1,10 promile, navíc měl pozitivní test na drogy. Případem se nadále zabývají dopravní policisté z Trutnova.

Autor: