iDNES.cz

Při honičce řidič v kradené octavii několikrát boural, pak zmizel v lese

  15:20
Policisté pátrají po neznámém muži, který ve středu dopoledne ujížděl celníkům v červené kradené octavii. Hlídka celní správy ho chtěla zastavit v Náchodě, když překročil státní hranici z Polska. Při divoké honičce naboural tři auta a poté zmizel uprostřed lesa. Nevypátral ho ani vrtulník.

Řidič kradeného auta zmizel celníkům v lese mezi obcemi Borová a Sendraž na Náchodsku. | foto: Celní správa

Celníci si všimli kradeného auta před půl jedenáctou nedaleko bývalého hraničního celního přechodu v Náchodě.

„Jedním z vozidel, které si hlídka vytipovala ke kontrole, byla červená Škoda Octavia, která přejela státní hranici z Polska do České republiky. Řidič však nerespektoval pokyn k zastavení, sešlápl plyn a začal ujíždět směrem do centra Náchoda,“ popsala začátek zběsilé honičky mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Prchající řidič rychlou a nebezpečnou jízdou ohrožoval další účastníky silničního provozu, přičemž v centru Náchoda způsobil dvě dopravní nehody.

Během pronásledování v dalších obcích řidič vytlačil ze silnice předjížděné vozidlo a dál ujížděl hlídce mobilního dohledu.

Nasazeni byli psovodi i vrtulník

„Za obcí Česká Čermná odbočil na lesní cestu a pokračoval po modré turistické stezce. V momentě, kdy se velmi zúžila, zastavil, opustil automobil a dal se na útěk. Vysoký muž štíhlé postavy s šedou mikinou a kapucí zmizel v lese,“ dodala Fajstavrová.

Lustrací registrační značky vozidla celníci zjistili, že auto je kradené a případ předali náchodským policistům, které volali na pomoc již během pronásledování.

V lese mezi obcemi Borová a Sendraž hledalo uprchlého šoféra několik hlídek policistů včetně psovodů a také vrtulník.

„Řidiče se však bohužel do současné doby vypátrat nepodařilo. Pro špatnou přístupnost místa nebylo možné vozidlo z místa odtáhnout a než došlo k předání majiteli, bylo na místě střeženo policejní hlídkou,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová a vyzvala případné svědky, aby jakékoli informace o hledaném řidiči volali na linku 158.

Při honičce řidič narazil do tří vozidel, z nichž u dvou způsobil škodu vyčíslenou na celkem 100 tisíc korun.

„U třetího vozu zatím škodu neznáme, protože se řidič přihlásil dodatečně a podrobnosti teprve budeme zjišťovat,“ dodala Kormošová.

Autor:
zpět na článek