Auto sjelo do rybníka v rybářském revíru, lovili ho potápěči od hasičů

  10:56
Osobní auto sjelo zřejmě nedopatřením pod hladinu rybníka v Černožicích na Královéhradecku. S jeho vyproštěním přijeli majiteli pomoci hasiči včetně potápěčské skupiny.

Hasiči vytáhli auto z rybníka v Černožicích (19. 11. 2020). | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Stalo se to ve čtvrtek po půl šesté večer v soukromém rybářském revíru Velký Přelov. Pod vodou se tam ocitl vůz značky Peugeot.

K incidentu vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře. Když zjistili, že auto se nachází několik metrů od břehu pod hladinou, vyžádal si velitel zásahu ještě potápěčskou skupinu z Pardubického kraje.

Hasiči prověřovali, zda z auta neunikají do vody provozní kapaliny, k úniku naštěstí nedošlo.

„Potápěč hasičů se po vystrojení dostal pod vodní hladinu k potopenému vozidlu a uvázal jej. Poté byl automobil vytažen pomocí techniky majitele rybníka,“ sdělila mluvčí hradeckých hasičů Martina Götzová.

Podotkla, že se nejednalo o dopravní nehodu, ale o technickou pomoc. Auto totiž spadlo do soukromého rybníka na soukromém pozemku a majitel byl u zásahu přítomen. Nikdo se nezranil. 

Policisté se tím nezabývají. Přijeli sice na místo, ale zjistili, že k žádné škodě nedošlo. „Ani majitel rybníka žádné další šetření nepožadoval. Auto pravděpodobně nebylo správně zajištěno,“ řekla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Potápěčská skupina ze stanice Pardubice vypomohla u zásahu na základě dohody mezi Hasičskými záchrannými sbory Královéhradeckého a Pardubického kraje. Hradecký sbor zajišťuje nepřetržitou dosažitelnost potápěčů ve směně A, pardubičtí hasiči pak v dalších dvou směnách.

Autor: