Pacient demoloval příjem hradecké nemocnice, pak vlezl do stropního podhledu

  15:18
Škodu za více než dvě stě tisíc korun způsobil Fakultní nemocnici v Hradci Králové agresivní pacient, který byl pod vlivem drog. Zdemoloval vybavení a zničil strop na urgentním příjmu. Policisté s hasiči za ním museli vlézt do stropní podhledu, kam se schoval.

Čtyřicetiletý muž utekl v pondělí kolem půl deváté večer z ošetření na urgentním příjmu. Jak upozornila Česká televize, byl tam převezen s podezřením na předávkování drogami.

Poškodil několik lůžek a než na místo dorazila hlídka pohotovostního a eskortního oddělení policie, vlezl do mezistropních prostor. Policisté proto přivolali i lezeckou skupinu hasičů.

„Policisté s mužem ihned navázali komunikaci. On však nehodlal místo opustit a bylo velmi těžké s ním komunikovat. Navíc i nadále demoloval prostor kolem sebe. Zasahující policista s kolegou hasičem se proto rozhodli za mužem do mezistropního prostoru vydat, ten však před nimi začal ustupovat. Kvůli stísněnému prostoru bylo složité se k muži přiblížit a zpacifikovat ho,“ popsala mluvčí hradecké policie Lucie Konečná.

Na řadu proto přišlo vyjednávání. „Díky neustálé komunikaci a mimo jiné i vyjednávání policistky obvodního oddělení Hradec Králové se podařilo muže přesvědčit, aby se přiblížil k otvoru a policisté mu pomohli zpět na zem. Zde si ho opět okamžitě převzali do péče lékaři,“ řekla policejní mluvčí.

Muže se podařilo dostat na zem po žebříku. Profesionální jednotka hasičů se vrátila na hradeckou centrální stanici kolem půlnoci.

„Spolupracovali jsme s policií i hasiči, kteří zde zasahovali. Poničené prostory se nyní opravují. Péče pro pacienty je zajištěna. Jedná se o výjimečný případ, zdravotníci se s agresivitou setkávají, ale ne v takovém rozsahu,“ uvedl mluvčí hradecké fakultní nemocnice Jakub Sochor.

Při incidentu se nikdo nezranil. Policisté se případem dále zabývají, právní kvalifikaci zatím nestanovili.

Autor: