Muže na koloběžce zranilo v noci u Jaroměře auto, policie hledá svědky

  16:38
Osobní auto u Jaroměře na Náchodsku srazilo před půlnocí muže na koloběžce. S vážným zraněním jej zdravotničtí záchranáři převezli do hradecké fakultní nemocnice. Policie nyní hledá svědky, aby pomohli objasnit okolnosti nehody.

U Heřmanic se střetl řidič osobního auta s mužem na koloběžce (16. 6. 2020). | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v úterý ve 22:50 na silnici I/37 na katastru Heřmanic, v úseku mezi Heřmanicemi a Hořenicemi.

„Podle prvotních zjištění se dvacetiletý řidič vozidla značky BMW jedoucí od Jaroměře na Trutnov střetl s 23letým mužem na koloběžce. Důsledkem nárazu skončil muž s koloběžkou mimo komunikaci. Vzhledem k jeho zraněním si ho do péče převzali přivolaní lékaři,“ uvedla mluvčí hradecké policie Eliška Majerová.

Policisté zatím přesně nevědí, kam mířil koloběžkář, protože ještě neukončili výslechy. Předběžně se domnívají, že koloběžka i auto jely stejným směrem na Trutnov.

K zraněnému muži vyjela záchranářská posádka z Jaroměře a také lékař. 

„Byl nalezen v hlubokém bezvědomí náhodnými svědky, jak leží u silnice. Jeho stav si vyžádal napojení na umělou plicní ventilaci. Převezli jsme jej do traumacentra fakultní nemocnice ve vážném stavu,“ řekl mluvčí hradeckých zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Vyšetřováním příčin a veškerých okolností dopravní nehody se zabývají policisté dopravního inspektorátu v Náchodě.

„Žádáme případné svědky nehody, ale také svědky, kteří si v čase mezi 22:30 až 22:50 v katastru obce Heřmanice všimli muže s koloběžkou nebo kteří by mohli k události podat jakékoli informace, aby se ozvali na linku 158,“ požádala mluvčí policie.

Autor: