Muži vařili pervitin v kempu s dětským táborem, přišla si pro ně zásahovka

  15:42
Zatímco si v kempu nedaleko Jičína děti se svými vedoucími užívali radovánek letního tábora, v jedné z chatek vařili dva dealeři pervitin. Třicetiletý recidivista se svým o rok starším komplicem měli chatku pronajatou, varnu ale také stěhovali po různých místech Jičínska a Semilska.

Varnu pervitinu si dealeři zřídili v kempu na Jičínsku, kde byly děti na letním táboře. | foto: PČR

„V pondělí si pro ně došla zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, která je zadržela a předala jičínským kriminalistům k dalším úkonům,“ uvedla ve čtvrtek mluvčí krajské policie  Eliška Majerová s tím, že vyšetřování trvalo několik měsíců.

Kriminalisté obvinili oba muže z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Trestnou činnost páchali na různých místech Jičínska a Semilska. Pervitin vařili v garáži, v rodinném domě, v lese, na louce, ale také opakovaně ve zmíněném kempu nedaleko Jičína, kde v tu dobu probíhaly dětské tábory.

„Pervitin užívali pro vlastní potřebu a distribuovali ho i dalším lidem,“ zmínila mluvčí policie. 

Navíc se oba na Jičínsku dopouštěli také majetkové trestné činnosti. Mladší z mužů je recidivista, který byl již v minulosti za drogovou a majetkovou trestnou činnost odsouzen. 

„Proto na něho byla dnes z rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně uvalena vazba, kde nyní čeká na svůj další osud,“ dodala Majerová. 

Muži hrozí až deset let za mřížemi, o rok staršímu obviněnému pak poloviční trest 

Autor: