Kvůli obtěžování dětí na východě Čech policie vyšetřuje cyklistu z kamery

  12:36,  aktualizováno  14:50
Policie už zná totožnost muže, který na veřejných místech v obcích okolo Úpice na Trutnovsku a Červeného Kostelce na Náchodsku údajně oslovoval děti a pod záminkou opravy kola je různým způsobem obtěžoval.

Cyklistu, po kterém pátrá policie, takto zachytila kamera (6.9.2021). | foto: Policie ČR

„Nezávisle na sobě se na policii od minulého týdne obrátilo několik rodičů chlapců ve věku od deseti do 15 let, kteří se s mužem setkali a všichni ho shodně popsali,“ uvedla mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

S ohledem na věk dětí policie prozatím nechce sdělit podrobnosti o tom, jakým způsobem děti obtěžoval. Policisté zatím sdělili pouze to, že jako záminku několika dětem nabízel opravu kola. 

Policie po muži pátrala a uvedla, že by mělo jít o muže ve věku 30 až 40 let, střední postavy, výšce 170 centimetrů, s rezavými vousy. Policejní popis dále uvádí, že má černočervený cyklistický dres a rukavice, cyklistické brýle se zelenými obroučkami a oranžovožlutými skly a na hlavě bíločervenou helmu.

Pohyboval se na horském celoodpruženém kole taktéž černočervené barvy.

„Začali jsme po něm pátrat a na jedněch kamerách se nám podařilo nalézt muže shodného popisu,“ řekla mluvčí.

Protože policie neznala jeho totožnost, obrátila se na veřejnost s žádostí o pomoc. V pondělí odpoledne doplnili zprávu s informací, že už vědí o koho jde a poděkovali za spolupráci. Vyšetřování případu bude pokračovat.

Policie apeluje na rodiče, aby dětem připomněli zásadu, že s cizími lidmi se nemají dávat do řeči, nemají od nich brát žádné dárky a že s nimi hlavně nemají nikam chodit.

Autor: