Cyklistu někdo srazil a ujel, další auto muže ležícího na silnici přejelo

  11:56
Policisté na Královéhradecku rozplétají okolnosti tragické nehody, která se stala ve čtvrtek večer v Dobřenicích. Řidička tam přejela cyklistu ležícího na silnici. Muže před tím pravděpodobně srazilo jiné auto a ujelo.

Tragická nehoda u Dobřenic na Královéhradecku. (24. 11. 2022) | foto: PČR

Nehoda se stala na silnici II. třídy číslo 323 kolem 18. hodiny. Šestašedesátiletý neosvětlený cyklista ležel i s kolem Favorit na mokré silnici ve směru od Dobřenic.

„Z dosud provedeného šetření na místě nehody vyšlo najevo, že dosud neznámý pachatel mohl z nedbalosti způsobit dopravní nehodu,“ uvedla mluvčí policie Šárka Pižlová. „Řidička vozidla Škoda jedoucí z Dobřenic následně nedokázala na ležící osobu s kolem na silnici včasným způsobem zareagovat a cyklistu přejela,“ doplnila.

Muž utrpěl natolik závažná zranění, že jim na místě podlehl. Alkohol řidička nenadýchala. Policie nyní vyšetřuje, zda muž zemřel kvůli střetu se škodovkou, nebo již při první kolizi.

„U zemřelého jsme nařídili provedení soudní pitvy,“ řekla policejní mluvčí. Policisté zároveň žádají o pomoc případné svědky.

„Pokud jste místem projížděli a máte záznamové zařízení ve vašem vozidle, kde je zaznamenaná jízda poškozeného, případně samotný tragický okamžik nebo jen vozidla, která jste potkali, kontaktujte nás na telefonním čísle 728 792 380. Pomůže nám jakékoliv svědectví od řidičů a náhodných kolemjdoucích,“ sdělila Pižlová.

Autor: