Motorkář s půl promile vezl dvě děti bez přileb, pak zavinil nehodu a ujel

  14:58
Život dvou dětí i dalších účastníků silničního provozu ohrozil řidič z Jičínska. Ten vzal ratolesti na vyjížďku na motocyklu, přestože předtím vypil dvě piva a stroj neměl platnou STK. Navíc nikdo z trojice neměl helmu. Když se muž otáčel bez použití blinkru, a zavinil tak pád dalšího motorkáře, od nehody ujel, aniž by poskytl pomoc.

Nehoda motocyklu na silnici III. třídy v Robousích na Jičínsku. | foto: PČR

„V těchto dnech policejní vyšetřovatel obvinil dvaačtyřicetiletého muže z Jičínska z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ oznámila mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

Muž začátkem července vypil dvě piva a rozhodl se, že vezme na projížďku na motorce Jawa dvě malé děti. Nikdo z trojice neměl přilbu, motocykl byl bez platné STK.

„Na silnici III. třídy v Robousích se začal otáčet, aniž by měl zapnutou levou směrovku, nebo dal najevo změnu směru upažením levé ruky. V tu dobu za ním jel další motocykl značky Yamaha, jehož řidič ve snaze zabránit střetu strhl řízení vlevo, dostal smyk a i se spolujezdkyní z motorky spadl. Jen díky jeho včasné reakci nedošlo ke střetu obou motocyklů,“ popsala nehodu mluvčí policie. 

Řidič na Jawě s dětmi od nehody ujel, aniž by poskytl pomoc. Šestnáctiletý motorkář i jeho o rok mladší spolujezdkyně přitom utrpěli zranění a museli vyhledat lékařské ošetření. 

„Na místo nehody se starší motorkář vrátil až později. Policisté ho podrobili dechové zkoušce s pozitivním výsledkem téměř 0,5 promile. Mladší řidič měl dechovou zkoušku negativní,“ dodala Kormošová.

Obviněnému hrozí až pět let vězení.

Autor: