iDNES.cz

Cizinec, který na silvestra pobodal ženu a další znásilnil, je ve vazbě

  21:40
Třiadvacetiletému cizinci, který z noci na Nový rok v Karlových Varech zaútočil nožem na sedmatřicetiletou ženu a vážně ji poranil, hrozí deset až osmnáct let vězení. Později muž napadl také osmnáctiletou dívku a znásilnil ji. Policisté už násilníka zadrželi a soud ho poslal do vazby.

„Obviněný cizinec, který přijel do Karlových Varů v pátek 31. prosince 2021 v rámci silvestrovských oslav, se měl nejprve během nich poznat v nočních hodinách s místní sedmatřicetiletou ženou. Na tu měl následně 1. ledna letošního roku krátce po třetí hodině ranní zaútočit v lesním porostu poblíž restauračního zařízení v Karlových Varech. Cizinec, který měl útočit s úmyslem ženu usmrtit, jí měl způsobit vážná bodnořezná poranění v oblasti hrudníku a z místa utéct,“ uvedl k případu bližší podrobnosti policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Žena i přes těžká poranění dokázala dojít s vypětím všech sil do nejbližší restaurace, kde upadla do bezvědomí. Záchranná služba ji v těžkém stavu převezla na pohotovost karlovarské nemocnice. „Její zdravotní stav je v tuto chvíli stabilizovaný, avšak stále je v ohrožení života,“ poznamenal policejní mluvčí.

Mladý cizinec pak o několik ulic dál potkal osmnáctiletou dívku, kterou opět ohrožoval nožem a požadoval po ní pohlavní styk. „Dívka měla odmítat a bránit se, ovšem po fyzickém napadení cizince měla omdlít. Následně na ní měl třiadvacetiletý cizinec vykonat soulož a poté z místa utéct. Zdravotní stav poškozené devatenáctileté dívky není života ohrožující a v současnosti již není hospitalizována ve zdravotnickém zařízení,“ informoval o druhém útoku policejní mluvčí.

Policisté okamžitě nasadili do terénu maximální množství hlídek, které pátraly po útočníkovi v okolí napadení sedmatřicetileté ženy. Krátce po oznámení jeho druhého útoku a znásilnění druhé ženy byl podezřelý muž zadržen. Při orientační dechové zkoušce byla u cizince zjištěna hodnota 1,23 promile.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí cizinci trest odnětí svobody na deset až osmnáct let,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Autor:
zpět na článek